Доходи селян від здавання паїв зростуть удвічі

З початку року прибутки пайовиків зросли, констатують у Держземагентстві. Якщо минулого року за гектар ріллі селянин отримував мінімум 350 гривень за 12 місяців, то до кінця  2012-го середній розмір орендної плати має зрости до 600 гривень.

У відомстві кажуть, заробляють аграрії більше, бо збільшили нормативно-грошову оцінку ріллі. З першого січня  в 1,7 разу. Завдяки цьому індексу і надходження до бюджету зросли. Якщо торік сільгоспвиробники сплатили до держскарбниці фіксованого податку на 125 мільйонів гривень, то у 2012-му сума становитиме 220 мільйонів. У Держземагентстві планують, що вже наступного року затвердять нову методику визначення нормативно-грошової оцінки земель сільгосппризначення. Бо нинішня не змінювалась ще з 1995 року. Відповідно коефіцієнти, які застосовують до неї, можуть зрости. або ж зменшитись.

 Євген Бердніков, заступник голови Держземагентства: "Якщо ми будемо мати території з сприятливими природно-кліматичними умовами, території дуже добре забезпечені інженерною інфраструктурою, потужностями переробки, найбільш якісними ґрунтами, то я не виключаю зростання. Але, якщо ми говоримо про посушливі райони про райони де відбувається підтоплення, то на цих територіях безумовно ми будемо мати зменшення".


Источник: http://ubr.ua/